29 września 2016 roku zespół uczniów reprezentujący Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski wraz z nauczycielem chemii wyruszył w podróż do Kilonii, by wziąć udział w finale unijnego projektu Irresistible. Podczas Europejskiej Nocy Naukowców 30 września uczniowie z dziesięciu europejskich krajów: Holandii, Niemiec, Finlandii, Grecji, Izraela, Włoch, Portugalii, Rumunii, Turcji i Polski prezentowali najlepsze w swoich krajach eksponaty interaktywne dotyczące aktualnych tematów badawczych m.in. oceanu i zmian klimatu, węglowodanów w mleku matki, zastosowania nanomateriałów. W trakcie tej międzynarodowej imprezy zwiedzający mogli oglądać eksponat o nazwie Nanosrebro wykonany przez uczniów Gimnazjum w Łętowni. Składał się on z trzech elementów, tworzących spójną całość. Były to:
• quiz o nanotechnologii w medycynie – Marka Piędla i Kacpra Szewczyka;
• eksperymenty dotyczące wytwarzania srebra koloidalnego warunkach domowych i porównania jego działania na mikroorganizmy ze srebrem dostępnym w aptece – Anny Klocek i Karoliny Sarzyńskiej;
• animacja obrazująca niszczenie wirusów i bakterii przez „srebrny pocisk” i przestrzennych modeli nanosrebra – Sylwii Kolano i Mateusza Sałęgi.
Szkoła, uczniowie i szkolny koordynator projektu Irresistible Elżbieta Serafin otrzymali potwierdzenie nagrodzenia eksponatu Nanosrebro za wysoką jakość treści projektu, uwzględniającej odpowiedzialne badania i innowacje oraz wykorzystanie interaktywnego zaangażowania zwiedzających, a także certyfikaty uczestnictwa w tym europejskim wydarzeniu.